Kraków stolicą neurofizjologii

0
491

Przydatność kliniczna badań elektrofizjologicznych we współczesnej medycynie była tematem IX Zjazdu Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej, który po dwóch dekadach przerwy odbył się w Krakowie w dniach 14-16 października.

Podczas trwania zjazdu zostały wygłoszone ciekawe wykłady m.in. z dziedziny elektromiografii, elektroencefalografii, polisomnografii oraz stymulacji magnetycznej. Na to prestiżowe medyczne wydarzenie do Krakowa przybyło ponad 500 lekarzy i specjalistów z całej Polski. Na zjeździe nie zabrakło prawdziwych sław świata medycznego. Licznie przybyli goście z zagranicy, wśród nich: Lewis P. Rowland i Judyta Juranek z Columbia University oraz Dorota Gribbin z University Hospital of Cornell and Columbia.

Wykład inauguracyjny „Nasz flirt z genetyką” wygłosiła prof. Irena Hausmanowa-Petrusewicz, legenda polskiej neurologii i neurofizjologii. IX Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej został wzbogacony o część kulturalną: dla uczestników wystąpił Janusz Radek w swojej najnowszej muzycznej odsłonie i zaprezentował wspaniały „koncert na głos i ręce”. Wielbicieli muzyki klasycznej zachwyciła Zofia Kilanowicz, która po mistrzowsku wykonała pieśni Fryderyka Chopina.

To prestiżowe wydarzenie zorganizowali: Marta Banach (Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego IX Zjazdu PTNK) i Jan Kochanowski (Przewodniczący Komitetu Naukowego IX Zjazdu PTNK).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here