Joga receptą na udany seks

0
725

Zaburzenia seksualne kobiet stają się coraz bardziej powszechne, problem osiąga wręcz rozmiary globalne. Wynikają one z szybkiego tempa rozwoju współczesnej cywilizacji i konieczności poddania się jemu. Nadmierna aktywność zawodowa, do tego opieka nad rodziną, domem sprawiają, że współczesna kobieta żyje w ciągłym stresie, dopada ją częste zmęczenie, cierpi na zaburzenia snu, a co najważniejsze stosuje nieodpowiednią dietę i ogranicza aktywność fizyczną do minimum. Pojawiają się wtedy zaburzenia seksualne, które są zdecydowanie nieporządne. Teoretycznie pierwszą pomocą w tym przypadku powinna być współczesna, coraz nowocześniejsza medycyna, jednak i ona często zawodzi i nie ma rozwiązań na wszystkie dolegliwości człowieka. Gdzie szukać więc pomocy? Człowiek jest istotą seksualną, a seks staje się dopełnieniem miłości. Wielu badaczy udowodniło, że joga jest na to doskonałym lekarstwem. Przeprowadzono badanie, w którym udział wzięły kobiety od 22 do 55 lat. Uczestniczki przez 12 tygodni regularnie ćwiczyły jogę, po czym porównano ankiety przed i po badaniu. W formularzu, które badane wypełniały po programie ćwiczeń znacznie lepiej oceniały jakość swojego życia seksualnego. Dowodzi to, że joga zdecydowanie przywraca równowagę w ciele, wzmacnia układ rozrodczy, narządy płciowe. Poza tym dodaje energii i zapewnia stabilność fizyczną oraz psychiczną.
Podstawą zadowolenia z życia seksualnego jest poznanie i akceptacja wasnego ciała. W przeciwnym wypadku rodzi się poczucie niepewności i pojawiają się kompleksy, które zabijają naturalną spontaniczność, co z kolei utrudnia budowanie intymności. Ćwiczenie jogi zapewnia równowagę wewnętrzną, wycisza i pozwala poznać i zaakceptować własne ciało. Poza tym, nie należy zapominać, że joga to w końcu forma aktywności fizycznej, więc niesie ze sobą takie dobrodziejstwa, jak choćby poprawienie kondycji organizmu, większą elastyczność ciała i ogólną poprawę jego wyglądu poprzez rzeźbienie sylwetki.
Co jeszcze usprawniają w ciele człowieka ćwiczenia jogi? Zawdzięczamy im m.in. regulację procesów biochemicznych, regulację poziomu libido poprzez usprawnienie pracy gruczołów, wpływ na wygląd sylwetki, wzmocnienie wiary w siebie na podłożu psychicznym. Jogę można ćwiczyć samemu w domu, w wolnych chwilach. Warto się wyciszyć i znaleźć tę równowagę ciała i duszy. Oto kilka przydatnych rad, o których powinniśmy pamiętać podczas domowych ćwiczeń:
– należy zadbać, by pomieszczenie, w którym ćwiczymy było wywietrzone,
– nie zaleca się ćwiczeń na łóżku czy materacu,
– ćwiczeń nie powinno się wykonywać wcześniej niż 2 godziny po posiłku,
– nic nie powinno Ci przeszkadzać, wycisz się,
– najodpowiedniejsze ubranie do ćwiczeń powinno być luźne, nie utrudniające krążenia, nie powinno się również zakładać zbędnej biżuterii.
Joga staje się coraz popularniejszą formą terapii ciała i zmysłów, szczególnie w dobie ciągłego uganiania się za karierą i pieniędzmi. I Ty zafunduj sobie taką bezpłatną domową terapię, dla siebie, dla zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here