Pies dla aktywnych

0
589

Już wiosna, warto zatem pomyśleć o włączeniu sportu do swego codziennego grafiku. Gimnastyka czy bieganie na świeżym powietrzu z pewnością pozwolą spalić zmagazynowane przez zimę pokłady tłuszczu. Jeśli pierwszą rzeczą, o jakiej pomyślałeś było: „Mógłbym spróbować, ale nie chce mi się tego robić samemu”, zaangażuj w tym celu swojego czworonożnego pupila. Nie masz jeszcze psa? Dowiedz się zatem, jaka rasa byłaby najodpowiedniejsza dla osób żyjących aktywnie.

Beagle
Lubisz piesze wędrówki po lesie czy miejskim parku, a może polowania? Jeśli tak, beagle będzie dla Ciebie wspaniałym towarzyszem. Te nieduże psy gończe, używane w Australii do polowań na małe kangury, umilą Ci spacery, a także okażą się idealnym partnerem, jeżeli jesteś myśliwym. Dzięki doskonałemu węchowi i wrodzonemu uporowi właśnie te pieski potrafią tropić zwierzynę z niemałym powodzeniem. Ponadto, beagle należą do psów bardzo rodzinnych. Tak samo, jak w polowanie angażują się np. w zabawę z dziećmi w przydomowym ogrodzie. Paradoksalnie, wspomniany już mocno wyczulony węch, w domowym zaciszu będzie jedynym problemem. Kiedy bowiem beagle natrafią na jakiś ciekawy trop, np. szczura czy… zakupy sąsiadów, przytkną nos do ziemi i będą za nim podążać, aż do skutku. Nie powstrzyma ich w tym ani brzydka pogoda, ani odległość – pod tym względem są naprawdę wytrzymałe.

Duży szwajcarski pies pasterski
Decydując się na zakup tego pupila pamiętaj, iż nie będziesz miał wymówki, że nie pójdziesz biegać z psem, bo na zewnątrz jest zimno. Duży szwajcarski pies pasterski jest odporny na zmienne warunki atmosferyczne, w tym również na mróz. Ten potężny czworonóg nie zna znaczenia słowa agresja, za to doskonale zdaje sobie sprawę, że człowiek jest jego najlepszym przyjacielem. Kocha wysiłek fizyczny. Jeśli jesteś właścicielem np. stada owiec, szwajcarski pies pasterski chętnie pomoże Ci przy codziennych obowiązkach. Inną, ogromną zaletą tej rasy jest niekończąca się cierpliwość i miłość do dzieci, dlatego też często wykorzystuje się Szwajcara w dogoterapii lub jako przewodnika osoby niewidomej.

Labrador
Pływak i biegacz w jednym. Jeśli należysz do osób lubiących sport tylko na ekranie własnego telewizora, zapomnij o labradorze. Tych psów nie da się nie kochać, więc może lepiej przemyśleć zmianę trybu życia niż zrezygnować z tak fantastycznego przyjaciela. Akweny wodne to drugi dom dla golden retriverów, które były hodowane po to, aby pływać. Codzienna wyprawa nad rzekę lub jezioro i pływanie po patyki, to dla tej rasy życiowa radość. To doskonały towarzysz dla całej rodziny, który prócz długich spacerów doceni też wartość szalonej zabawy z dziećmi. Dla labradora ruch to podstawa, gdyż chroni go przed wrodzoną skłonnością do tycia! Tak więc, chroniąc swojego pupila przed nadwagą może uda Ci się uchronić przed nią samego siebie.

Wyżeł niemiecki
Oto typowy pies myśliwski. Wyżły niemieckie są niesamowicie oddanymi i niezwykle inteligentnymi towarzyszami. To pies, który bardzo potrzebuje ruchu, gdyż przez wieki wymagano od niego sporego wysiłku podczas polowań. Dziś również jest ceniony jako pies myśliwski, chociaż coraz więcej rodzin przyjmuje go pod swój dach ze względu na łagodny charakter, brak skłonności do agresji i dużą dawkę cierpliwości wobec dzieci i innych zwierząt domowych. To radosne, energiczne psy, które wszędzie zwęszą dobrą zabawę. Wyżeł niemiecki występuje w odmianie szorstko- i gładkowłosej. Różne także bywa jego umaszczenie – od jednolitego, np. czarnego czy brązowego, aż po łaciaty deresz (siwa sierść w brązowe plamy).

Syberian husky
Tej rasy z całą pewnością nie mogło zabraknąć w zestawieniu psów dla aktywnych. Jeśli istnieje pies, dla którego ruch jest podstawą egzystencji, to z pewnością będzie to husky. Ta rasa od ponad trzech tysięcy lat współpracuje z człowiekiem (do dzisiaj zresztą), jako psy zaprzęgowe. Husky są silne i energiczne. Mają ogromne poczucie przynależności do stada. Te piękne, kudłate grzywacze są bardzo wiernymi i kochającymi psami. Pamiętajmy jednak o najważniejszym: jeśli decydujemy się na zakup huskiego, musimy bezwzględnie zapewnić mu dużo ruchu. Ta rasa nie nadaje się ani do mieszkania w bloku, ani do wylegiwania się na kanapie w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here