Ćwiczenia na zgrabne pośladki

0
810

Pośladki należą bez wątpienia do najbardziej seksownych części kobiecego ciała. Panie marzą o szczupłej, zgrabnej pupie, nie mniej, jak o smukłej talii czy kształtnych piersiach. Obecnie żyjemy coraz szybciej, nie mamy czasu odżywiać się regularnie czy codziennie dostarczać organizmowi wystarczającej ilości ruchu. Nie wpływa to korzystnie na stan naszego zdrowia, o figurze nie wspominając.
Naszą pupę budują mięśnie z grupy tylnej obręczy kończyny dolnej. Mięsień pośladkowy wielki jest największym mięśniem ludzkiego ciała („Mojego z pewnością” – pomyśli z bolesnym westchnieniem niejedna z Was). Sąsiadują z nim pośladkowy średni i pośladkowy mały. Jednak to ten pierwszy spośród wymienionych decyduje o kształcie naszej pupy. Jak go skutecznie wymodelować i nadać pośladkom wymarzony wygląd?
Teraz nie będziesz miała wymówki, że nie masz czasu chodzić na siłownię, aerobik czy do fitness-klubu. Poniżej zaprezentowane ćwiczenie pomoże Ci ujędrnić pośladki bez konieczności wychodzenia z domu. Nie będziesz potrzebowała specjalistycznego sprzętu i przestronnej gimnastycznej sali, a wystarczy Ci kawałek podłogi i oczywiście odrobina motywacji i dobrych chęci. Ćwiczenie zostało opracowane z myślą o płci pięknej, choć z powodzeniem może być również wykonywane przez panów. To kobiety bowiem najczęściej borykają się z nadmierną ilością tkanki tłuszczowej w tej części ciała, gdy tymczasem panowie swój balast noszą zwykle z przodu w postaci tzw. „piwnego brzuszka”.
Uklęknij, a następnie pochyl się do przodu, opierając ciężar ciała na wyprostowanych w łokciach rękach i ugiętych w kolanach nogach. Pozostając w tej pozycji wciągnij mocno brzuch, a plecy wygnij w tzw. koci grzbiet. Weź głęboki wdech i wciąż nie zmieniając pozycji, podnieś wyprostowaną nogę w tył, tak wysoko jak tylko potrafisz. Kiedy osiągniesz najwyższy możliwy stan napięcia mięśni, zatrzymaj nogę na 4-5 sek. po czym wraz z wydechem opuść ją powoli w dół. Ćwiczenie należy powtarzać 3-4 razy po 15-30 powtórzeń na każdą nogę. Ilość powtórzeń powinna być progresywnie zwiększana.
Na koniec nie pozostaje mi nic więcej, jak życzyć dużo wytrwałości i cierpliwości w pracy nad sylwetką – kształtowania zarówno pośladków jak i innych zaniedbanych części ciała. Na zachętę wypada jeszcze dodać, że specjaliści uważają pośladki za grupę mięśni stosunkowo łatwą do modelowania. A więc, Panie (Panowie?) do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here